Alitopbrands porównywarka cen z chińskich sklepów 

Chińskie allegro to nic innego jak aliexpress. Na polskim allegro sprzedawcy sprzedają importowane z chin produkty, które również można kupić na aliexpressie, nie wszystkie oczywiście, ponieważ na chińskim allegro jest ponad sto milionów aukcji.

Alitopbrands porównywarka cen z chińskich sklepów

Jakie są minusy i plusy kupowania na chińskim sklepie internetowym, a na naszym rodzimym allegro. Przede wszystkim na aliexpressie chińskie produkty są tańsze niż na naszym allegro, ponieważ na chińskim sklepie internetowym kupujemy przeważnie od producenta. W każdym razie pomijamy część pośredników. Na allegro sprzedawcy chcą również zarobić zatem produkt droższy jest o zysk, ale nie koniecznie, ponieważ sprzedawcy zamawiają większą ilość po cenach hurtowych co też przekłada się na niższa cenę. Inna część składowa ceny na polskim allegro to oczywiście dwudziestu trzy procentowy VAT oraz cła. Alitopbrands porównywarka cen z chińskich sklepów
jeśli uda nam się ominąć kontrolę celną, sprzedaje bez polskiego vatu co jest rzeczą oczywistą. Minusem kupowania w Chinach jest czas oczekiwania na dostawę średnio około trzy tygodnie, ale i też nawet dwa miesiące. Ludzie często zamawiają produkty podejrzanie tanie, które później okazują się po prostu śmieciami i od takich kupujących ciężko jest odzyskać pieniądze. Kolejny minus to taki, że wspieramy chińskich przedsiębiorców i Chiński budżet, którzy nie płacą vatu, a to poważny cios dla naszej gospodarki.

alitopbrands porównywarka cen z chińskich sklepów